Следете не

Случувања

(ФОТО) Први фотографии од земјотресот во Драч, пустош и прашина на сите страни

Avatar

Објавено пред

на

Кичево

Во Кичево блесна нова клучара застапена со најсовремени машини за секаков вид на клучеви

Avatar

Објавено пред

на

Веќе 3 месеци откако е на Кичевскиот пазар, со „Клучар Даниел“ – вашиот специјалист за клучеви и брави се е полесно.

Сите кодирани клучеви, поправка на истите вклучувајќи ги и најразновидните брави и системи и нивни сервиси со најсовремена машина и софтвер сега ќе ги најдете во објектот позициониран во срцето на градот Кичево во близина на бензинската станица Окта.

Сите дополнителни информации ќе ги најдете на официјалната фејсбук страница, во објектот или на тел. 076/511-724

* И тоа не се, доколку имате проблем со вашата брава на вашиот автомобил, стан, куќа, бројот е достапен 24/7!

 

Прочитај повеќе...

Македонија

Да ја следиме хуманоста на дуото „ДНК“, Панчо и Андреј го посетија семејство на баба Ангела и Јордан

Avatar

Објавено пред

на

Кога ќе наттежне тажна приказна на некое македонско семејство момчињата од дуото „ДНК“ речиси за неполни 24 часа се на лице место и колку што можат допринесуваат за болката да биде колку-толку помала.

Овој пат го посетија семејството на болната мајка баба Ангела и синот Јордан кој сам се грижи за нејзиното здравје.

Целата сторија и нивниот поминат ден проследете го подолу, а за вас момци само позитивни зборови, капа долу и секоја чест, Вие сте еден пример кој треба да го следат сите уметници на било кој сцена. 🙌

Прочитај повеќе...

Временска прогноза

Времето денес: Суво и ладно со мала умерена облачност

Avatar

Објавено пред

на

И денес ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе биде од минус 10 до минус два, а дневната од седум до 13 степени.

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус седум, а дневната до седум степени.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КичевоПред 21 минута

Во Кичево блесна нова клучара застапена со најсовремени машини за секаков вид на клучеви

Веќе 3 месеци откако е на Кичевскиот пазар, со „Клучар Даниел“ – вашиот специјалист за клучеви и брави се е...

ВидеоПред 4 часа

(ВИДЕО) VR наочари не се за стари, дедово скијаше, наиде дрво и се џидна

Без коментар, …. 😀

МагазинПред 5 часа

Што е поздраво: Оброк со кафеав или бел ориз?

Малкумина го имаат разграничено консумирањето на овие две состојки. Јадат како кафеав, така и бел ориз. Повеќето луѓе не гледаат...

СпортПред 5 часа

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио...

СпортПред 5 часа

МЗТ Скопје казнет со 15.000 евра и еден меч без публика

Дисциплинската комисија на АБА 2 лигата му изрече парична казна во висина од 15.001 евро на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ...

МакедонијаПред 8 часа

Да ја следиме хуманоста на дуото „ДНК“, Панчо и Андреј го посетија семејство на баба Ангела и Јордан

Кога ќе наттежне тажна приказна на некое македонско семејство момчињата од дуото „ДНК“ речиси за неполни 24 часа се на...

Временска прогнозаПред 9 часа

Времето денес: Суво и ладно со мала умерена облачност

И денес ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец....

Живот и стилПред 13 часа

Оваа храна ќе ви помогне доколку имате „несоница“

Никако не можете да заспиете? Размислете што јадете пред спиење и место големо парче пица, изедете некоја од следниве намирници....

ХороскопПред 16 часа

Хороскоп за денес (22.1) среда

ОВЕН Прифатете го фактот дека денес едноставно не е ваш ден. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се...

МакедонијаПред 18 часа

Марија е исчезната цели три дена: Семејството очајно моли за помош

Се бара исчезнато лице Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години. Кога била видена последен пат облечена била во...

НАЈЧИТАНИ