Забава Хороскоп

Хороскоп за денес (2.9) Недела

Овен

Сакате да работите со странци и секогаш кога е тоа така, имате успешен ден. Денес е еден од тие денови.

Во љубовта, многу отворено сте поставени кон еден Рак, а не би требало. Оставате впечаток на нетрпелива личност.  

Земајте магнезиум.

Бик

Ја сакате својата работа и сакате сами да работите. Овој пат немате доволно отворена врата за успех. Потрудете се повеќе, но побарајте помош и од колегите.

Упорно избегнувате средба со една Шкорпија. Внимавајте – може да се случи нешто што не сакате.

Водите здрав живот.

Близнaци

Сакате да ги поставите работите онака како што би требало, но во тоа успевате само половично. Имате и на кого да се потпрете, не го заборавајте тоа.

Имате став за многу теми, но не успевате да го споделите како што треба и секогаш сте неразбрани.

Болки во градите.

Рак

Можно е зголемување на финансиите.

Чувствувате мала љубомора кон партнерот. Не сте во лоша ситуаиција, но добро би било да направите мали промени.

Можна е тахикардија.

Лав

Можеби не сте секогаш во право, но никогаш нема да им дозволите на колегите да мислат дека можат да ве победат. Не бидете толку остри.

Расположени сте за триумф кога станува збор за личност родена во знакот Јарец. Сметате дека нема правила во емоциите.

Можни се проблеми со варењето и метаболизмот.

Девица

Ви доаѓа помош во однос на работата, но наместо од колегите таа доаѓа од пријателите.

Премногу сте свои, но треба да се спуштите на земја и да разговарате искрено со личноста која ви значи.

Можни се алергии.

Вага

Ви доаѓа помош во однос на работата, но наместо од колегите таа доаѓа од пријателите.

Премногу сте свои, но треба да се спуштите на земја и да разговарате искрено со личноста која ви значи.

Можни се алергии.

Шкорпија

Денеска ве очекува донесување на мудра одлука, но се уште не е дојден момент за акција.

Сакате да се забавувате и да излегувате. Очекувајте пријатна средба со личност која ви се допаѓа одамна.

Внимавајте на имунитетот.

Стрелец

Имате поддршка од своите колеги, па нема да се случат грешки. Работниот амбиент е добар, но треба да знаете дека вашиот успех во голема мера зависи од помошта од колегите.

Личност родена во знакот Рак ве импонира веќе подолго време. Сметате дека ништо конкретно не се случува и се уморувате, но многу работи зависат од вас.

Ослободете се од стресот.

Јарец

Можеби сакате повеќе од својата кариера, но не е лоша идеја сепак да почекате со реализација. Чувствувате голем замор, потребен ви е одмор пред тоа.

Премногу работите и не размислувате за љубовта. Сменете го тоа.

Зголемете го внесот на калциум.

Водолија

Не е лоша идеја да се подготвите за нешто конкретно на полето на работата. Пробајте да добиете на време додека се подготвите добро, а потоа подгответе се за триумф.

Ви се допаѓа една Девица и целосно сте во облаци кога сте покрај таа личност.

Немате проблеми, на полето на здравјето.

Риби

Од вас се бара поголемо трпение во однос на работните задачи. Не сакате да правите отстапки, но морате да го направите тоа.

Имате чувство дека многу сте пропуштиле и работите не се како што биле. Партнерот е доста променлив.

Внимание за хроничните болни.