Следете не

Балкан

Карлеуша на финалната вечер буквално со гол задник (ФОТО)

Avatar

Објавено пред

на

Јелена Карлеуша дојде во финалето на Ѕвездите на Гранд во предизвикувачки тиркизен фустан кој беше со целосно отворена позадина, па кога таа седеше во жирито, нејзиниот задник комплетно се гледаше.

Карлеуша во финалето седеше покрај својата колешка Снежана Ѓуришиќ..

Ѓуришиќ не обрна веднаш внимание на предизвикувачкиот фустан на Јелена, но кога Карлеуша се заврте и и ја покажа голата позадина, изразот на нејзиното лице кажа СЕ!

Инаку задникот на Карлеуша на неколку моменти беше комплетно видлив за сите во студиото. На паузите од снимањето таа редовно ги повикуваше шминкерите да ја корегираат нејзината шминка.

Фотографии:

Балкан

Малолетничка си го убила бебето – и помогнала мајка и

Avatar

Објавено пред

на

Уапсена е малолетничка под сомнение дека го убила своето новороденче, а во тоа и помогнала и нејзината мајка.

Според неофицијални информации пренесени од медиуми од БиХ, малолетничката наводно се породила во стан во сараевската населба Алипашино Поле, каде го убила своето бебе. Наводно за сето време со неа била и нејзината мајка. Случајот излегол на виделина кога малолетничката завршила во Клиничкиот центар во Сараево. Лекарите утврдиле дека таа крвари по порадување, за што ја известиле полицијата.

Членовите на сараевската полиција ја уапсиле малолетничката и нејзината мајка. Мајката била сместена во затвор, а малолетничката во установа, пренесува Аваз.

Прочитај повеќе...

Балкан

Бугарија подготвена да му плати 250 милиони евра на Фолксваген за да изгради фабрика во земјата

Avatar

Објавено пред

на

Со цел да се обезбеди договор за новата фабрика на Фолксваген, Бугарија е подготвена двојно да ги зголеми субвенциитете што ги нуди, пишува германскиот весник Франкфуртер Алгемајне Цајтунг.

– Најдовме начин да му понудиме на Фолксваген 250 до 260 милиони евра, наместо 135 милиони евра, изјави поранешниот шеф на државата Росен Плевнелиев за ФАЦ.

Во моментов, Плевнелиев е претседател на автомобилскиот кластер во Бугарија и активно лобира за својата земја.

Бугарија на Фолксваген му нуди голема индустриска област надвор од главниот град Софија, во близина на аеродромот.

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, пак, наведе добри услови за германските инвеститори и многу ниски даноци.

Германскиот производител на автомобили веќе формираше турска единица во западниот град Маниса на почетокот на октомври, поставувајќи ги темелите за нејзиното производство во Турција.

Меѓутоа, автомобилскиот концерн Фолксваген ја одложи одлуката за изградба на фабрика во Турција, во момент кога Анкара спроведува операција во Сирија, јави весникот „Ханделсблат“, повикувајќи се на свои извори.

– На целата ситуација гледаме со голема претпазливост, изјави претставник на Фолксваген за „Ханделсблат“.

На 9 октомври турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го објави почетокот на операцијата „Извор на мирот“ во северна Сирија против Курдската работничка партија и терористичката група Исламска држава.

Во новата фабрика во Маниса, во близина на пристаништето во Измир, планирано е да се произведуваат новите модели „Пасат“ и „Шкода Суперб“. Фолксваген ќе инвестира една милијарда евра во погонот. Планирани се 4.000 работници, а по 2022 година фабриката треба да произведува 300.000 возила годишно. За таа цел, Фолксваген регистрираше подружница во Маниса со капитал од 150 милиони евра.

Прочитај повеќе...

Балкан

Камери ќе ги ,,ловат“ несовесните возачи на автопатот Белград-Ниш

Avatar

Објавено пред

на

Сите оние кои мислат да патуваат кон Србија, од 15 октомври треба да знаат дека 56 камери кои се поставени на 14 локации во двете насоки на автопатот Белград-Ниш, ќе го регистрираат нивното однесување и брзината со која возат.

Секое пречекорување на дозволената брзина од 130 километри начас ќе биде казнето.

Првите три месеци ќе бидат пробни, но потоа секое прекршување на правилата ќе биде казнето и тоа камерите ќе ја регистрираат средната брзина на возење, што значи дека нема да биде толерирано никакво пречекорување на брзината над 130 километри на час.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Дом и уредувањеПред 8 минути

ВПИВА НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЈА И ЗРАЧЕЊЕ ОД КОМПЈУТЕРИТЕ: Успешните луѓе ја имаат оваа билка во своите канцеларии (ФОТО)

Иако не е премногу лично на изглед, ова растение ефикасно го прочистува воздухот во домот или во работните канцеларии. Една...

МагазинПред 14 минути

СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА ЦИКЛУСОТ: Еве зошто е добро да водите љубов кога имате менструација

Сега ќе ве разубедиме дека водењето љубов за време на оние денови е полн погодог за понежната половина. Жените го...

Живот и стилПред 23 минути

Мажите сакаат црвено и природно

Секоја жена барем еднаш се прашала што најмногу ги привлекува мажите кај понежниот пол. Одговорот на ова прашање го дава...

Живот и стилПред 27 минути

Осаменост е поштетна по здравјето од пушењето цигари

Секое второ домаќинство во германскиот главен град Берлин, има само по еден член. Поради тоа, во градот веќе постојат служби...

СпортПред 28 минути

Зидан: Сакам доживотно да останам во Реал

Реал Мадрид се наоѓа во мини-криза, но тоа воопшто не го загрижува тренерот Зинедин Зидан. Французинот беше критикуван за лошиот...

КултураПред 29 минути

Врвниот контрабасист Рено Гарсија Фонс во Филхармонија

Врвниот француски контрабасист Рено Гарсија Фонс в четврток во 20 часот ќе настапи како солист со оркестарот на Филхармонија. Пред...

МакедонијаПред 31 минута

Суви коловози на државните патишта

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...

Временска прогнозаПред 32 минути

Продолжува периодот на сончево и топло време, денес до 29 степени

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од...

МакедонијаПред 33 минути

Светски ден за подигнување на свесноста за пелтечењето

Лицата кои пелтечат не треба да се омаловажуваат, затоа што за нив овој проблем не претставува само нарушување на течноста...

ЗанимливостиПред 14 часа

(ВИДЕО) Снимка од желка како спие под вода стана хит на социјалните мрежи

Видео запис кој прикажува како водна желка изгледа дека спие во вода ги воодушеви корисниците на социјалните мрежи. Водните желки...

НАЈЧИТАНИ