Следете не

Мобилни уреди

Samsung Galaxy S10 so 5000mHa батерија и моќни 8 до 12GB RAM?

Во текот на викендот добро познатиот Еван Блас објави на Twitter неколку нови фотографии кои очигледно доаѓаат од производител на додатоци, и ги покажуваат неговите заштитни маски за очекуваните на 20 февруари нови телефони во серијата Galaxy S10.

Интерес во кадрите буди тоа што е внатре во аксесоарите, бидејќи тој практично ги покажува трите модели кои ги очекуваме Samsung да ги претстави по месец – Galaxy S10 E (или Lite), Galaxy S10 и Galaxy S10 +. Ќе има и поголем модел со име Galaxy S10 X, кој ќе понуди 6.7-инчен дисплеј и 5G можности, но ќе се нуди на ограничен број пазари.

Сликите потврдуваат она што веќе го знаеме – трите уреди ќе имаат дисплеј кој ја зазема речиси целата предна површина, во кој ќе има отвор за предната камера. Таа ќе биде единечна во Galaxy S10 E и Galaxy S10 и двојна во Galaxy S10 +.

Најмалиот модел, кој ќе биде со рамен 5.8-инчен дисплеј, е со двојна главна камера, а во двата поскапи и поголеми (со 6.1, односно 6.4-инчен двострано заоблен екран) варијанти ќе биде додадена тројна камерата.

„Евтиниот“ уред ќе предложи и страничен сензор за отпечатоци, а кај останатите тој ќе биде вграден во екранот.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

БалканПред 3 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 5 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 11 час

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 22 часа

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 24 часа

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 24 часа

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 1 ден

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 1 ден

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 1 ден

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

МакедонијаПред 1 ден

Мотор со малолетници од Битола се заби во автомобил, итно се пренесени во болница!

Вчера во 16.25 часот на крстосница од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола се случила сообраќајна незгода...

НАЈЧИТАНИ

Close